Proje Hakkında

  • Kauçuk
  • Akrilik Boya

Su bazlı polimer reçine esaslı akrilik spor zemin kaplama ürünleri, açık spor alanlarının zeminlerinde kullanılır ve farklı kalınlık ve renklerde üretilebilen boyalar ile oyun zevkini maksimuma çıkarır. Beton ve asfalt yüzeylere 4-12 katman şeklinde uygulanabilen su bazlı ürünler, kalınlık olarak 1,5-3 mm arasındadır. Akrilik zemin kaplama ürünleri, tenis kortları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, okul bahçeleri, çocuk parkları, bisiklet yolları gibi spor ve eğlence alanlarının zemin kaplamalarında tercih edilir. Bu ürünler, akrilik su bazlı zemin boyaları grubunda yer alan tenis kortu, basketbol sahası veya voleybol sahası gibi zemin boyalarının üretiminde de kullanılır.

Akrilik esaslı zemin malzemeleri beton veya asfalt yüzeylere uygulanabilir. Alt zemin oluşturulurken en önemli nokta, zemine %0,5-%0,10 arasında meyil verilmesidir. Akrilik kaplama ürünleri, birkaç farklı ürün kullanılarak katman katman uygulanır. Astar/1 kat rulo, resurfacer (dolgu tabakası)/1-3 kat jelberi, cushion (toz kauçuk polimer)/1-3 kat jelberi, renk tabakası/1 kat jelberi ve 1 kat rulo, saha çizgileri/2 kat rulo ve cila/1 kat (isteğe bağlı) rulo şeklinde sıralanan bu ürünler, saha kaplaması yaparken hepsi veya birçoğu kullanılabilir.

Akrilik zemin fiyatları, malzemenin kalitesine ve kaplama türüne göre değişkenlik gösterir. Fiyatların birçok faktöre bağlı olduğu unutulmamalıdır. Detaylı fiyat bilgilerine ilgili web sayfasından ulaşılabilir.